Péče o prkénka


prkenko

Jak každý z Vás jistě ví, kuchyňská prkénka se vyrábí z celé řady materiálů: plast, mramor, břidlice a v neposlední řadě dřevo. V našem článku se budeme bavit o prkénkách dřevěných, které máme osobně nejraději. Mají prostě svůj osobitý styl a jedná se o živý kus přírody.

Proč říkáme živý, když už byl strom, ze kterého je prkénko vyrobeno, dávno pokácený? Inu dřevo, i to řádně vyschlé, stále pracuje. Reaguje totiž na změnu vlhkosti tím způsobem, že se buď rozpíná nebo naopak sesychá a tím pádem mění tvar. Pokud dojde k překročení určité hranice, dojde k jeho zkroucení nebo dokonce prasknutí. Tomuto nežádoucímu nevratnému poškození se však lze do jisté míry vyhnout správným dodržováním zásad a pravidelnou péčí o dřevěné prkénko.

Co dřevěným krájecím prkénkům škodí

  • Mytí v myčce nádobí

Pokud myjeme dřevěné prkénko pravidelně v myčce, zásadně tím snižujeme jeho životnost. Působení horké vody, agresivních čistících prostředků a dlouhodobé vystavení vlhkosti z prkénka odstraní (vymyje) napuštěný olej, dřevo nasaje příliš velké množství vody a při následném vyschnutí se může zkroutit a prasknout. 

  • Působení příliš velkého tepla

Pokud prkénko vystavíme příliš velkému teplu (typicky položení na radiátor, na přímé slunce nebo přímo ke krbu), ztratí nepřirozeně rychle svou vlhkost a může se začít kroutit nebo dokonce prasknout.

  • Sekání a bourání masa

Pokud není k tomuto účelu prkénko vysloveně určené, nepoužívejte ho pro bourání a sekání masa. Tato činnost by mohla běžné kuchyňské prkénko nenávratně poškodit.

Co naopak dřevěným prkénkům prospívá

  • Ošetření kvalitním minerálním olejem

Prkénko bychom měli ošetřit minimálně jednou za půl roku, při častějším (každodenním) používání častěji - doporučujeme jedenkrát měsíčně.

Velmi se nám osvědčilo použití minerálního oleje, který je určen pro styk s potravinami. Rozhodně se vyvarujte použití olejů, které by poté zpět do zpracovávané potraviny vyplavovaly toxiny. Prkénko ošetřujeme zásadně suché. Houbičku nebo bavlněný hadřík namočíme v oleji a ten následně vetřeme do prkénka, které poté necháme zaschnout do druhého dne. Takto ošetřené prkénko získá ochrannou vrstvu proti vstupu vody a dřevu navrátí krásně sametovou barvu.

  • Mytí neprodleně po použití

Důležité je neotálet s mytím prkénka - co nejdříve po jeho použití z něj odstraníme zbytky potravin a standardní cestou jej ručně umyjeme (tekoucí teplou vodou, houbičkou a saponátem). Poté necháme prkénko přirozenou cestou na vzdušném místě vyschnout. Rozhodně ho neukládáme ihned do skříňky bez přístupu vzduchu.

  • Dezinfikování solí

V případě potřeby lze prkénko dezinfikovat přírodní cestou - použitím soli. Umyté prkénko opláchneme studenou vodou a zasypeme ho běžnou kuchyňskou solí. Sůl necháme působit do druhého dne, poté prkénko opět opláchneme proudem vody a necháme přirozeně vyschnout. Tento způsob desinfikace zbaví prkénko případného zápachu z připravovaných potravin a zároveň odstraní miniaturní částečky nečistot, které nejsou běžným okem viditelné.

Přejeme příjemné krájení :)

GO-logo-white

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení